مزایای استفاده از باربیکیو | Benefits of using a barbecue

پیدایش باربیکیو آریا:

 یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی ها کباب است. شاید پیدایش آتش آغازی برای کباب پز کردن مواد غذایی دانست. کباب در واقع نوعی پخت به وسیله آتش است که مواد غذایی به صورت مستقیم در معرض آتش قرار می گیرد. از قدیم استفاده از زغال به عنوان ماده ای همیشه در دسترس و یکی از رایجترین روش های کباب کردن مواد غذایی می باشد. به همین منطور با پیشرفته شدن امکانات باربیکیو اختراع شد تا راحتتر این مواد غذایی را کبابی کرد. با آریا باربیکیو همراه شوید تا از مزایای باربیکیو آریا مطلع شوید.

باربیکیو:

باربیکیو یکی از روش های سالم برای کبابی کردن بسیاری از مواد غذایی می باشد که مزایای بسیاری دارد. اصل کلمه باربیکیو از زبان قبیله هندی کارايب به نام taino گرفته شده که بعد ها برای اولین بار توسط یک اسپانیایی در سال 1526 به کار برده شد. در واقع پخت غذا با حرارت غیرمستقیم و در مدت طولانی را باربیکیو می گویند که در این روش بر روی میله های داغ انجام می شود.

باربیکیو آریا

باربیکیو آریا تنها تولید کننده باربیکیو با درب پیانویی در ایران

مزایای استفاده از باربیکیو:

 • کباب کردن به روش مستقیم در حرارت بالا انجام می شود که نیازمند زمان کمی است، اما در باربیکیو ماده غذایی در مدت طولانی و در معرض حرارت غیرمستقیم قرار می گیرد که در نتیجه ی آن ماده غذایی نرم و آبدار است
 • برخلاف کباب کردن که موجب تخریب اسید آمینه های مفید غذا می شود، در باربیکیو به علت استفاده از حرارت غیر مستقیم ارزش غذایی مواد غذایی حفظ و با پخت کامل از تولید کربوهیدرات ها جلوگیری می شود.
 • به دلیل مدت زمان طولانی زمان پخت در این روش، ماده غذایی کاملا مغز پخت شده و تمامی عوامل بیماری زا از بین میرود.
 •  از مزایای دیگر این روش امکان تنظیم دما و عدم نگرانی سوختن ماده غذایی است، چیزی که در روش های دیگر به علت شعله مستقیم و زیاد باعث سوختن کباب می شود.
 • انواع مختلف باربیکیو وجود دارد که بر اساس نیاز و مکان مورد استفاده شما، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. همچنین در صورت استفاده از زغال به علت غیر مستقیم بودن حرارت، خطرناک بودن آن بسیار کمتر از کباب کردن است

معایب کباب کردن غذا به روش سنتی و حرارت مستقیم:

 • استفاده از منقل های حاوی زغال برای کباب کردن روشی رایج است که در آن مواد غذایی با سرعت زیاد و حرارت مستقیم آماده می شود. اگرچه این روش ساده است اما دارای معایبی نیز می باشد.
 • در هنگام کباب کردن روی زغال، مقداری از چربی روی زغال و خاکستر می ریزد و وقتی چربی با حرارت بسیار زیاد برخورد می کند، ماده ی سرطان زایی تولید می شود که به وسیله دود  دوباره به گوشت برمی گردد و برای بدن خطرناک است.
 • همچنین مغز پخت نشدن ماده غذایی سبب می شود که میکروارگانیسم ها و عوامل بیماری زای موجود

استیک روی باربیکیو ذغالی

آموزش نحوه گریل کردن استیک گوساله بر روی باربیکیو ذغالی

گریل کردن روی باربیکیو ذغالی از تفریحات آشپزی هست که طرفداران خودش را دارد با آموزش نحوه گریل کردن استیک گوساله بر روی باربیکیو ذغال ،یه استیک خوشمزه ذغالی دارید برای  گریل کردن استیک در باربیکیو به یک  گوشت استیک در قطر ۴ سانتی متر و همچنین یک باربیکیو از نوع ذغالی که میتونید از آریا باربیکیو کباب پز ذغالی رو بخرید.

گوشت استیک چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای گریل کردن روی باربیکیو ذغالی به یک تکه گوشت در قطر ۴ سانتی متر نیاز داریم.برای گریل کردن ،استیک باید دارای نوار های چربی باشد.
چربی در گوشت استیک باعث میشود که استیک ما طعم بهتری داشته باشد.. استیک را از قبل مزه دار کنید می تونید نحوه مرینیت کردن استیک را در مطلب  آموزش مزه دار کردن استیک گوساله مشاهده کنید و استیک خود را آماده کنید.

مواد مورد نیاز:

 • روغن : 1/4 پیمانه
 • سرکه قرمز : 2 قاشق غذاخوری
 • سویا سس : 1/4 پیمانه
 • سس ورچستیر : 1/4 پیمانه
 • رب گوجه : 1 قاشق غذاخوری
 • دانه خردل : 1 قاشق چایخوری
 • سیر له شده : 1 و 1/2 قاشق چایخوری
 • فلفل سیاه : 1/2 قاشق چای خوری
 • پودر آویشن : 1/2 قاشق چایخوری
 • فلفل قرمز :به میزان لازم
 • استیک :  800 تا 900 گرم

مرحله اول:

اول گوشت استیک را مزه دار کنید.برای اینکه گوشت طعم خوبی بگیرد و به راحتی مغز پخت شود حداقل باید به مدت ۱۲ ساعت در مواد طعم دهنده بماند.برای گریل کردن بر روی باربیکیو باید حداقل ۲۰دقیقه قبل باربیکیو را روشن کنیم و آن را به دمای معمولی برسانیم.

مرحله دوم:

باربیکیو ذغالی را روشن کرده و زمانی که روی ذغال را خاکستر گرفت زمان مناسب برای قرار دادن استیک بر روی صفحه کباب پز می باشد. هر طرف گوشت  5 تا 10 دقیقه نیاز به زمان برای پخت دارد و بستگی به نظر شما دارد که میخواهید کباب نرم باشد یا بیشتر بپزد.

مرحله سوم:

وقتی استیک آماده شد قبل از سرو برای حدود 5 دقیقه زمان دهید تا استراحت کند سپس می توانید استیک تهیه شده بر روی کباب پز ذغالی را نوش جان کنید.

 

مدل های باربیکیو برای تراس و بالکن | Barbecue on the balcony

باربیکیو در بالکن و تراس:

برای استفاده از باربیکیو در تراس یا بالکن، لازم است به یک سری موضوعات مربوط به آن توجه کنید. اولین موضوع وجود فضای کافی برای استفاده از باربیکیو در تراس است. نکته ی بعدی بلند بودن سقف بالکن می باشد، بهتر است در صورت امکان باربیکیو را در قسمتی از بالکن قرار دهید که سقف بلندتری دارد. با آریا باربیکیو همراه باشید در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه به آن و انواع مدل های باربیکیو در بالکن میپردازیم.

باربیکیو در تراس

نکته:

برای استفاده از باربیکیو در تراس آپارتمان ها و منازل، باید حرارت آتش و ایمنی را در نظر گرفت و از قرار دادن باربیکیو نزدیک به شیشه، درختان یا گیاهان، سیم برق، لوله کولر و…خودداری کنید.

انواع باربیکیو برای استفاده در بالکن:

انواع باربیکیو در تراس

انواع باربیکیو در تراس

باربیکیو از لحاظ سوختی که مصرف می کند به انواع مختلفی تقسیم می شود: باربیکیو گازی، باربیکیو ذغالی و باربیکیو برقی.

مدل های گازی و خصوصا زغالی برای استفاده در تراس طرفداران بیشتری دارد، و از کباب پز برقی معمولا در آشپزخانه استفاده می شود.

برای نصب باربیکیو گازی داخل بالکن، ابتدا باید مطمین شوید که تراس شما لوله گاز داشته باشد. چون استفاده از شیلنگ گاز بلند خطرناک است.

باربیکیو ذغالی دردسر گازکشی ندارد و در هرجا میتوان آن را روشن کرد. اما اگر در واحد مسکونی یا آپارتمانی زندگی می کنید، حتما طبق قوانین آنجا پیش برید شاید آتش روشن کردن ممنوع باشد و همسایگان اعتراض کنند.

مدل های مختلف باربیکیو در تراس:

باربیکیو در تراس

باربیکیو آهنی(فلزی)، باربیکیو آجری، باربیکیو سنگی و….. مدل های مختلف از باربیکیو هستند که با استفاده از سلیقه خود می توانید داخل بالکن از آن استفاده کنید.

پیشنهاد آریا باربیکیو به شما استفاده از باربیکیو فلزی یا آهنی است، بخاطر این که با پایه چرخ داری که دارد به راحتی قابل جابه جایی است و تمیزکاری آن راحتتر می باشد. برخی از مدل های آن نیز فن هم دارد که کار پخت غذا را راحتتر نیز میکند.

همچنین تهیه و ساخت باربیکیو فلزی با آهن نسبت به مدل های دیگر کم دردسرتر و ارزان قیمت تر است.

 

 

باربیکیو

باربیکیو چیست؟

باربیکیو چیست؟

به روش پختن گوشت و مواد غذایی بر روی ذغال یا میله‌های برقی را باربیکیو یا کباب کردن سیخی می‌نامند.

در کل باربکیو روش پختن گوشت و کبابها بر روی  حرارت یا آتش و در فضای باز انجام میشود. در روش باربیکیو از زغال، چوب، اجاق گاز برقی و گازی میتوان برای پخت استفاده کرد.

باربیکیو گازی ذغالی کد 72H1

باربیکیو کازی و ذغالی آریا باربیکیو

مزایای استفاده از  باربیکیوهای آریا باربیکیو

 1. پخت گوشت به روش باربکیو باعث میشود گوشت آبدار شده و خشک نشود.
 2. پخت گوشت بر روی باربیکیو به گوشت شما طعم دودی جذابی می دهد خیلی ها این طعم را دوست دارند .
 3. با استفاده از باربیکیو ها میتوانید انواع گوشت را روی آن کباب کنید و خرارت را آنطوری که دلخواهتان است تنظیم نمایید..
 4. با استفاده ازباربیکیو ها میتوانید ایمن آشپزی کنید .
 5. باربیکیو ها قابلیت قطع خودکار دارند.

 

تفاوت کباب یا گریل کردن گوشت با روش باربیکیو

در روش گریل یا کباب کردن، چو ند گوشت در معرض حرارت مستقیم قرار می گیرد زمان پخت آن کوتاه تر می شود ولی در باربیکیو گوشت و مواد غذایی در معرض حرارت مستقیم نیست و و عمل پخت دیرتر صورت میگیرد.

آریا باربیکیو تولید کننده و ارایه دهنده انواع باربیکیو برای استفاده شماست برای تهیه این بابیکیو های با کیفیت و زیبا میتوانید به سایت آریا باربیکیو مراجعه کنید و باربیکیو خود را سفارش دهید.که این باربیکیو ها انواع مختلفی دارند از جمله:

1. باربیکیو گازی

این مدل از باربیکیو از گاز استفاده میکند و در جنس های مختلف چدنی ، آجری ، استیل و … دارد . برای خانه های شهری و آپارتمان ها باربیکیو های گازی بهترین گزینه هستند شما می توانید باربیکیو های گازی را در حیاط منزل ، تراس  و یا پشت بام ها استفاده کنیدمزیتی که این بابیکیو ها دارند این است که به راحتی تمیز میشوند.

2. باربیکیو ذغالی

یکی از مخبوب تیرین نوع باربکیو مدل ذغالی آن است جون کباب و یا گوشتی که بر روی باربیکیو زغالی تهیه می شود بسیار لذیذوخوشمزه است و بیشتر افراد این طعم  را دوست دارند .
ازدیگر مزیت های باربیکیو های ذغالی چو ن غذا را آهسته تر میپزند بنابر این کباب نرم تر میشود و طعم دودی بی نظیری را ای جاد میکند باربیکیو  در دو مدل آجری و سنگی تولید می شوند و به راحتی قابل حمل و جابه جایی هستند .و چون دود تولید میکنند مناسب خانه های ویلایی میباشند.

باربیکیو سنگی و گابیونی

از دیگر انواع باربیکیو می توان به باربیکیو سنگی را نام برد . شاید این نام برایتان غریبه باشد، باربیکیو های گابیونی مدلی از از باربیکیو های سنگی هستند . گابیون ها نوعی سبد های توری هستند که که درون آن ها پر از مصالح سنگی است ،باربیکیو های ظاهری زیبا و متفاوت را به حیاط خانه شما میدهند.

 آجری

این نوع کباب پز ها طوری ساخته شده اند که یک محفظه ای درون دیوار آجری دارند و همین باعث می شود تا  دود حاصل از سوختن کباب ها درون این محفظه آجری و به دام بیافت. این نوع باربیکیو ها را در بالکن ها و یا حیاط خلوت منزل خود می توانید استفاده کنید.

 

 برقی

در نوع برقی دیگر شعله ای در کار نیست ، و فقط باید به پریز برق دسترسی داشته باشید و مزیت آنها این است که قابلیت جابجایی دارند. اکثر مدل های خانگی از این نوع هستند.

 

 

ساخت باربیکیو

ساخت باربیکیو | Making a barbecue

ساخت باربیکیو :

ساخت باربیکیو به عنوان یک پروژه برای تمامی افراد که تجربه اندکی در زمینه ساخت وساز دارند نیز قابل اجرا می باشد. در آریا باربیکیو با مرحل ساخت باربیکیو آشنا شوید.

مصالح مورد نیاز ساخت باربیکیو:

 • مخلوط بتن
 • مخلوط ملات سیمان
 • چکش
 • تعداد آجر
 • گچ
 • مخلوط شن
 • میلگرد فولادی
 • کوره فلزی باربیکیو
 • بیل

مراحل ساخت باربیکیو:

مراحل ساخت باربکیو

مراحل ساخت باربکیو

مرحل اول: برای ساخت باربیکیو در باغ یا بالکن، باید زمین را به حد لازم گود کنید

به وسیله یک بیل به اندازه مساحت کباب پز زمین را گود کنید. بهتر است که این فضا تا حد ممکن از خانه و پنجره ها دور باشد تا آتش و دود افراد خانه را اذیت نکند.

مرحله دوم: ساخت باربیکیو آجری

برای اینکه مراحل ساخت به صورت اصولی جلو برود، باید ملات بتنی را داخل گودالی که حفر کردیم، بریزیم. سپس باید اجازه دهیم ملات چند روزی خشک شود.

مرحله سوم: طرحی از مدل و اندازه باربیکیو را روی بتن ایجاد کنید

توسط گچ طرح مستطیلی از باربیکیو روی سطح بتنی بکشید. برای حفط امنیت حداقل 50 میلیمتر از هر سمت باید آزاد باشد. فضای داخلی باربیکیوی آجری باید از گریل باربیکیو بزرگتر باشد.

مرحله چهارم: چیدن آجرها

در این مرحله دو لایه آجر را داخل محدوده ای که ترسیم کردیم (بدون ملات)میچینیم. بین آجرها فاصله ی 33 میلیمتری به جای میگذاریم تا موقع اضافه کردن ملات مشکلی پیش نیاید و باید تمام آجرها به شکل مستقیم چیده شده باشد. در ساخت باربیکیو می توان به جای آجر از بلوک بتنی اسفاده کرد.

چیدن آجر باربیکیو

مرحله پنجم: روی هم گذاشتن ردیف های آجری دیواره های باربیکیو

ابتدا ملات بین آجرها را تهیه کنید. آجرهای باربیکیو را در گوشه ها بگذارید. یک خط ملات را روی ردیف اولیه و پایه ی اصلی کباب پز بریزید و روی ملات ردیف دیگر آجر بچینید. بین آجرها 33 میلیمتر ملات قرار دهید که آجرها از کنار هم به هم بچسبند. سپس همین روال را لایه به لایه ادامه میدهیم. حال شما یک فضای مستطیلی با 4 ردیف آجر دارید. اجازه دهید ملات ها خشک شوند.

مرحله ششم: شن پاشی کنید

در این مرحله یک لایه شن داخل محوطه آجری بپاشید. می توان از هر مخلوط شنی برای این کار استفاده کنید. جنس شن مهم نیست، بیشتر این اهمیت دارد داخل محوطه باربیکیو با شن پوشانده شود.

مرحله هفتم: بر روی شن های کف باربیکیو بتن ریزی کنید

در ابن مرحله باید روی شن های ریخته شده بتن بریزید. این لایه باید حدود 100 میلیمتر ضخامت داشته باشد. این لایه بتنی به عنوان لایه عایق بین زمین و باربیکیو خواهد بود.

مرحله هشتم: اضافه کردن سطح گریل

بعد از اینکه ساخت پایه کباب پز به پایان رسد باید کمی آن را بالاتر بسازید که فضای مناسب برای نگهداشتن چوب و گریل فراهم باشد.

اضافه کردن سطح گریل

مرحله نهم: از میلگرد برای استحکام باربیکیو استفاده کنید

برای پشتیبانی دیواره های باربیکیو باید از میلگرد استفاده کرد. وقتی که چهار ردیف دیوار آجری برای باربیکیو ساختید، یک میلگرد استیل 100 میلیمتری بین ردیف بالایی آجر و ملات قرار دهید.

مرحله دهم: آجرهای نهایی را روی سطح رویی باربیکیو بگذارید

ساخت دیوار باربیکیو را تا جایی که امکان دارد ادامه دهید و بعد از آن ردیف نهایی آجرهای توپر را بگذارید. این باعث می شود که نمایی کامل به کباب پز بدهد.

مرحله نهایی: کوره اصلی باربیکیو را سر جای خود قرار دهید

کوره اصلی باربیکیو را داخل سازه باربیکیو قرار دهید و از پخت کباب لذت ببرید.
باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی

 باربیکیو ذغالی

یکی از پر طرفدارترین نوع باربیکیوها، مدل ذغالی آن‌ می‌باشد به دلیل طعم دودی و اصیل بیشتر افراد طعم این کباب را دوست دارند.

شرکت اریا باربیکیو تولید کننده انواع باربیکو ذغالی در طرح های متنوع و شیک است شما میتوانید برای خرید این نوع باربیکیو به سایت آریا باربیکیو مراجعه کنید.

"باربیکیو

کاربرد باربیکیو ذغالی

از باربیکیو ها برای پخت غذای بدون روغن استفاده می شود ،مواد غذایی بر روی باربیکیو به آرامی پخته شده می شود. از آن برا پختن انواع مواد غذایی از جمله کباب ذغالی میتوان استفاده کرد در حالی که گوشت کباب شده روی آن بسیار نرم و خوش طعم خواهد شد.

تفاوت طبخ گوشت به کمک باربیکیو با گریل کردن گوشت، آبدار بودن گوشتی است که بر روی آن طبخ می شود. برای گریل کردن مواد غذایی را به طور مستقیم بر روی حرارت قرار می دهند که زمان پخت را کاهش می دهد اما مواد غذایی را خشک می کند.

مزیت باربیکیو های ذعالی

 • غذا را نرم و آهسته می پزند و طعم دودی به آن می بخشند.
 • هزینه بسیار کم و مناسبی را به همراه دارند.

 

 معایب باربیکیو ذغالی

 • کمی طول می کشد تا روشن شود و به درجه حرارت مناسب برسد.
 • برای تمیز کردن این باربیکیو باید باربیکیو سرد شود و بعد شروع به تمیز کردن آن کنیم.
 • این نوع از اجاق ها دود زیادی ایجاد می کنند که  ممکن است برای اطرافیان و به خصوص همسایه ها آزاردهنده باشد.
 • 1. آیا می توان در باربیکیو ذغالی از چوب استفاده کرد؟

بله، میتوانید چوب را خارج از باربیکیو  آتش بزنید و وقتی که به ذغال تبدبل شد آن را درون باربیکیو  قرار دهید به دلیل اینکه فضای باربیکو برای این کار کوچک است میتوانید به این شکل از چوب به عنوان سوخت استفاده کنید.

2. چه کار کنیم ذغال طعم خوبی به غذا بدهد؟

سعی کنید خروجی گرما را به درستی تنظیم کنید تا دود حاصل از ذغال به غذا بر نگردد.

برای خرید باربیکیو ذغالی، حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • قبل از خرید نیاز های خود را مشخص کنید تا خرید بهتری داشته باشید.
 • اندازه ی باربیکیویی که میخواهید را در نظر بگیرید.
 •  باربیکیوها در دو نوع ثابت و قابل حمل در بازار موجود است.
 • باربیکیوهادر انواع مختلفی تولید می‎شوند، به همین دلیل بهتر است قبل از خرید، درباره انواع آن اطلاعات کافی داشته باشید.
 •  باربیکیوها برندهای مختلفی دارند که برند ها در قیمت و کیفیت باربیکیو انتخابی شما موثر است به این نکته توجه کنید.

اگر تصمیم به خرید باربیکیو ذغالی دارید اریا باربیکیو مدل های با کیفیت و زیبایی را برای شما در نظر دارد میتوانید از مدل ها دیدن کنید.

 

نحوه تمیز کردن باربیکیو

نحوه تمیز کردن باربیکیو | How to clean a barbecue

تمیز کردن باربیکیو :

"<yoastmark

به دلیل بالا بردن کیفیت غذا تمیز کردن باربیکیو اهمیت زیادی دارد. اگر به دنبال بهترین روش تمیز کردن باربیکیو و کباب پز بودید، با آریا باربیکیو همراه باشید.

ابزار لازم برای تمیز کردن باربیکیو :

ابزار تمیز کردن باربیکیو

تمیز کردن باربیکیو

لوازم تمیز کردن باربیکیو شامل : یک سطل بزرگ آب داغ، صابون، برس سیمی و یا پلاستیکی، دستکش، سرکه و جوش شیرین می باشد.

مراحل تمیز کردن صفحات باربیکیو :

 •  صفحات باربیکیو را با فویل آلومینیوم بپوشانید، بعد آنها را بر روی باربیکیو قرار داده و آن را روشن کنید. آلومینیوم کمک می‌کند تا حرارت بیشتر شده و تکه‌های سوخته شده غذا از روی آن ها جدا شود.
 • پس از این مرحله باربیکیو را خاموش کنید و بگذارید صفحات خنک شوند سپس فویل را از روی آنها جدا کرده و به کمک برس سیمی آن را تمیز کنید تا هر چه بر روی آنهاست جدا شود.
 •  محلول شستشو را آماده کنید. آب گرم، دو فنجان سرکه سفید و مقداری مایع یا صابون ظرفشویی را با هم مخلوط کنید.
 • صفحات باربیکیو را در این محلول قرار دهید. اگر از کیسه زباله استفاده می‌کنید با باند پلاستیکی محکم کیسه را ببندید و اجازه دهید برای چند ساعت صفحات در این محلول باقی بمانند.
 • پس از چند ساعت صفحات را بیرون بیاورید و با برس سیمی یا مسواک روی آنها بکشید تا تمیز شوند.
 • اگر قسمتی از صفحات دارای لکه‌های سرسخت هستند با خمیر جوش شیرین (جوش شیرین و آب) می توانید راحت آن ها را از بین ببرید.
 • صفحات را با آب بشویید و آنها را با حوله خشک کنید. در انتها نیز مقداری روغن بر روی صفحات ریخته و با حوله کاغذی پخش کنید. این کار باعث شده در هنگام کباب کردن، مواد غذایی بر روی آن ها نچسبد.

مراحل تمیز کردن باربیکیو

  مراحل تمیز کردن باربیکیو
نکته: شاید بگویید با برخی از مواد شیمیایی، راحت می‌توان باقی مانده غذاها را به سرعت و به سادگی از روی صفحه باربیکیو پاک کرد اما اینکار را پیشنهاد نمی‌کنیم چرا که ذرات مواد شوینده بسیار قوی هستند و بر روی سطح باقی می‌مانند از طرفی دیگر شما برخی از مواد خوراکی مانند گوشت را مستقیما بر روی صفحه کباب می‌کنید در نتیجه این کار باعث انتقال ذرات مواد شوینده به داخل مواد غذایی خواهد شد.
باربیکیو

انواع باربیکیو | Types of barbeques

انواع باربیکیو :

باربیکیو ها بر اساس سوختی که مصرف می کنند متفاوت هستند. از جمله انواع باربیکیو می توان به باربیکیو ذغالی ، باربیکیو گازی ، باربیکیو سنگی ، باربیکیو آجری و … اشاره کرد. در آریا باربیکیو با انواع کباب پزها آشنا شوید، با ما همراه باشید…
باربیکیو

انواع باربیکیو

باربیکیو گازی :

این مدل از باربیکیو از گاز شهری انرژی خود را تامین می کند و در جنس های مختلف چدنی ، آجری ، استیل و… تولید می شود .شما می توانید باربیکیو های گازی را در حیاط، تراس، پشت بام نگهداری کنید. یکی از ویژگی هایی که این مدل دارد این است که به راحتی قابل تمیز شدن است.

باربیکیو گازی

باربیکیو زغالی :

از مزیت های باربیکیو های ذغالی می توان گفت که باربیکیوهای زغالی غذا را آهسته می پزد و همین مورد سبب نرم تر شدن کباب ها می شود. این نوع در دو مدل آجری و سنگی تولید می شوند و از همه مهمتر قابل حمل و جابه جایی است.

باربیکیو ذغالی

باربیکیو سنگی و گابیونی :

باربیکیو های گابیونی مدلی از باربیکیو های سنگی هستند. گابیون ها نوعی سبد های توری هستند که درون آن ها پر از مصالح سنگی است، باربیکیو های سنگی ظاهر بسیار متفاوت تری را برای حیاط منزل شما ایجاد می کنند و جلوه بسیار زیبایی دارد.

باربیکیو سنگی

باربیکیو آجری :

این نوع کباب پز ها به گونه است که یک محفظه ای در داخل دیوار آجری مانندی قرار میگیرد و همین باعث می شود تا گرد و غبار و دود حاصل از سوختن کباب در همین محفظه آجری حبس شود. این نوع باربیکیو ها را در بالکن ها و یا حیاط خلوت منزل خود می توانید به راحتی استفاده کنید.

باربیکیو آجری

باربیکیو برقی :

در باربیکیو های برقی دیگر ذغال و گاز وجود ندارد پس در نتیجه آتش و شعله هم در کار نخواهد بود، در این مدل از کباب پز حتما باید باربیکیو خود را در جایی قرار دهید که به پریز برق دسترسی داشته باشد و به همین دلیل قابلیت جا به جایی برای این نوع باربیکیو ها وجود دارد.

باربیکیو برقی

 

 

اندازه مناسب باربیکیو | The right size barbeque

اندازه مناسب باربیکیو :

اندازه مناسب باربیکیو

اندازه مناسب باربیکیو

باربیکیوها اندازه متفاوتی دارند که از اهمیت بالایی برخوردار است. از اندازه های مناسب می توان به کباب پز معمولی ، کباب پز بزرگ ، کباب پز قابل حمل ، اشاره کرد. این مسئله مهم است که تعیین کنید می خواهید از باربیکیو در خانه استفاده کنید یا در حیاط و یا می خواهید هنگام گشت و گذار همراه خود ببرید. همچنین در نظر بگیرید که از چه حجمی از غذا می خواهید استفاده کنید. قصد استفاده شخصی از آن را دارید یا برای مهمانی های شلوغ بکار می برید؟
به مرور زمان ساخت کباب پزها دارای تجهیزات پیشرفته تری شد و طراحی انواع باربیکیوها به نحوی اجرا شد که در هنگام کار با آن فرد اذیت نشود و به سادگی مورد استفاده قرار گیرد. عوامل متفاوتی می تواند در اندازه باربیکیوها تاثیرگذار باشد. این عوامل بر کیفیت موادی که کباب می شوند، تاثیر خواهد گذاشت. در آریا باربیکیو اندازه های مناسب باربیکیو را به شما خواهیم گفت.

کباب پز معمولی :

باربیکیو معمولی

باربیکیو معمولی

اگر شما برای یک گروه چهار تا شش نفره غذا تهیه می‌کنید، یک مدل گازی یا ذغالی در ابعاد ۴۰ در ۴۵ سانتی‌متر مناسب است. این اندازه کباب پز محبوب و معمولاً ارزانترین گزینه نیز هست. اما اگر قصد دارید میزبان مهمانی‌های بزرگتر باشید، مناسب نخواهد بود.

کباب پز بزرگ :

باربیکیو بزرگ

باربیکیو بزرگ

اگر در حال پخت‌وپز برای افراد بیشتری هستید، برای برآورده کردن خواسته‌های همه مهمان ها، نیاز به یک باربیکیو بزرگ‌تر است. این کباب پز بزرگ غالباً سوخت بالایی مصرف می‌کند، بنابراین قبل از خرید باید به این نکته دقت کنید.

کباب پز قابل حمل:

باربیکیو قابل حمل

باربیکیو قابل حمل

اگر می‌خواهید در کنار ساحل یا هر محیط دیگری غذای خود را کباب کنید، یک کباب پز قابل حمل می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. مدل‌های قابل حمل اغلب ابعاد کمی دارند و برای حداکثر چهار نفر مناسب است.
باربیکیو در مکان های متفاوت

ایده های طراحی باربیکیو در مکان های متفاوت | Barbeque design

ایده های طراحی باربیکیو در مکان های متفاوت :

با ایده های طراحی باربیکیو در مکان های متفاوت در آریا باربیکیو آشنا شوید.
ایده های طراحی باربیکیو

ایده های طراحی باربیکیو در مکان های متفاوت

باربیکیو در مکان هایی به سبک روستیک :

اگر از طرفداران سبک روستیک هستید می توانید محل قرارگیری باربیکیو خود را به شکل زیر طراحی نمائید. این طرح به طور کامل با استفاده از سنگ اجرا شده و حسی از قرون وسطی و سبک مدیترانه ای را تداعی می کند.
باربیکیو به سبک روستیک

باربیکیو به سبک روستیک

باربیکیو در مکان های مرطوب :

طرح زیر، ایده ای مناسب برای اجرا در مکان های مرطوب و مناطق بارانی می باشد. شما می توانید باربیکیو خود را در مکانی خارج از ساختمان که دارای سقف بوده و برای صرف غذا در نظر گرفته شده تعبیه کنید. با اجرای این طرح در روزهای بارانی با خیالی راحت می توانید غذای خود را روی باربیکیو آماده کرده و سرو کنید.
کباب کردن در زیر آلاچیق در روزهای بارانی حسی عالی به ارمغان می آورد. اندازه آلاچیق به اندازه باغ شما بستگی دارد. اگر باغ شما کوچک است می توانید یک آلاچیق کوچک بسازید و باربیکو را در زیر آن تعبیه کنید.
باربیکیو برای مکان های مرطوب

باربیکیو در مکان های مرطوب

باربیکیو در ویلاها ومکان های مدرن

اجرای طرح زیر در مکان هایی که آب و هوای آن قابل پیش بینی نیست و کمی ریسک پذیر است. اما تعبیه یک باربیکیو در فضای آزاد و بدون سقف ایده ای جالب می باشد. این طرح باربیکیو از جمله طرح های به روز است که می توان آن را در ویلاهای مدرن امروزی اجرا کرد.
باربیکیو در ویلاها

باربیکیو در ویلاها ومکان های مدرن

باربیکیو در فضای آزاد :

در تصویر زیر شاهد یک فضای نشیمن در هوای آزاد هستید. این مکان فرصتی مناسب برای تماشای فیلم، گفت وگو و صرف شام با دوستان و خانواده است. با اجرای طرح باربیکیو در فضای آزاد می توانید در کنار دوستان شام را با باربیکیو درست کنید و لحظاتی به یاد ماندنی در کنار آن ها سپری کنید.
باربیکیو در فضای آزاد

باربیکیو در فضای آزاد